top of page

Przepiękny krajobraz i widoki na pasmo Beskidu Śląskiego, które wzbudzają zachwyt u niejednego podróżnika. Obiekty z atrakcjami turystycznymi przyjazne dla rodzin z dziećmi oraz amatorów sportu.

LOKALIZACJA

META RESIDENCE

Meta Residence to nowoczesny kompleks budynków znajdujących się w Szczyrku. Obiekt zlokalizowany jest u podnóża góry Skrzyczne blisko centrum miasta. Bezpośrednio przy Meta Residence znajduje się też wyciąg narciarski/kanapa. Jest to bardzo dużym atutem, ponieważ w czasie zimy można wyjść z nartami od razu na stok.

LATEM

Natomiast latem można wybrać się na różnorodne przejażdżki rowerowe w obrębie miasta oraz liczne piesze szlaki górskie. Jest to miejsce idealne zarówno dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać swój czas, jak
i osób, które chciałyby go przeznaczyć na odpoczynek od swoich codziennych obowiązków.

SZCZYRK

Miasto zlokalizowane jest w południowej części Polski. Dokładniej to jest ono umiejscowione w dolinie otoczonej górami Klimczoka (1117 m n.p.m.), Skalite (863 m n.p.m.), Kotarza (965 m n.p.m.p.) oraz najwyższego wzniesienia pasma Beskidu Śląskiego – Skrzycznego (1257 m n.p.m.).

 

Szczyrk uznawany jest za miejscowość
o charakterze turystyczno-wypoczynkowym.
W okresie zimy zalicza się go do grupy najczęściej odwiedzanych ośrodków narciarskich w Polsce. Szczyrk nazywany jest również stolicą sportów zimowych. Tereny narciarskie w tej miejscowości są jedne z największych w całym kraju.

Niedaleko naszej inwestycji znajdują się inne miejscowości, które oferują turystom swoje atrakcje. Około 20 minut drogi samochodem stąd znajduje się Wisła, a 30 minut drogi samochodem oddziela to miejsce od miasta Ustroń. Należy wspomnieć również o kompleksie jezior, których odległość od naszej inwestycji wynosi około 20 minut drogi samochodem. W skład jezior, które warto zobaczyć, wchodzą jezioro Żywieckie o powierzchni 10 km² oraz jezioro Międzybrodzkie o powierzchni 3,8 km².

W niedalekiej odległości od inwestycji znajduje się również miejscowość Bielsko-Biała, która nazywana jest malowniczą stolicą Podbeskidzia. W tym miejscu znajduje się wiele atrakcji kulturowych oraz powierzchni sklepowych, na przykład takich jak galerie handlowe. Około godziny od Szczyrku znajduje się miejscowość Zator, w której znajduje się Energylandia – największy park rozrywki z rollercoasterami w Europie.

 

Około godziny drogi samochodem trzeba poświęcić również na dojechanie do miejscowości Oświęcim, czyli miasta, w którym znajdował się obóz koncentracyjny. Niedaleko Szczyrku, bo około 1,5 godziny drogi samochodem znajdują się porty lotnicze w Katowicach i Krakowie oraz mniejsze lotniska aeroklubowe w Bielsku-Białej oraz Kaniowie.

Lokalizacja

KRAJOBRAZ JAK Z OBRAZKA

OKOLICE SZCZYRKU

ZIMĄ

Szczyrk to nowa zimowa stolica Polski. Jest to obecnie największy ośrodek narciarski w kraju. Ma bezpośredni dostęp do 50 km tras narciarskich oraz do wiele kolejek kanapowych i liniowych prowadzących na szczyt góry Skrzyczne. 

W 2017 roku ośrodek Szczyrk Mountain Resort nawiązał współpracę z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena. Dzięki temu turyści mają do dyspozycji wspólny skipass na łącznie ponad 50 km tras narciarskich,
z czego 22 km należy do Szczyrk Mountain Resort. Najkrótsza trasa Młaki – liczy 240 m, a najdłuższa
FIS COS – 2800 m.

 

Atutem ośrodka jest duża różnorodność tras.
Dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów doskonale sprawdzą się czarna trasa FIS COS, Bieńkula
czy stroma Golgota.

Mniej doświadczeni mogą skorzystać z krótszych
i łagodniejszych tras Juliany czy Suche.

Narciarze mają do dyspozycji kilkanaście wyciągów, m.in. 10-osobową kolej gondolową, dwie 6-osobowe koleje kanapowe, a od sezonu 2018/2019 udostępniona jest także kolejna 6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę. Umożliwia ona szybkie przemieszczanie pomiędzy ośrodkami: Szczyrk Mountain Resort oraz Centralnym Ośrodkiem Sportu
na Skrzycznem.

bottom of page